25 Ağustos 2017

Fight For My Way | Kore Dizisi | 2017
                  Dizinin konusu; Çocukluk arkadaşı olan, namıdiğer fantastik dörtlünün hayallerini gerçekleştirmek için gösterdikleri çabanın yanında, arkadaşlıklarını ve aşk hayatlarını izlediğimiz, romantik komedi türünde şahane bir dizi.OyuncularKo Dong Man / Park Seo Joon

                  Okul yıllarında tekvandoda gelecek vadeden bir sporcuydu. Lakin başından geçen üzücü bir olaydan sonra sporu bıraktı. Başka işlerle uğraşsa da hayali hep spor yapmaktı. 


Choi Ae Ra / Kim Ji Won

                  Mikrofon kız. Elinde mikrofon olduğundan ondan daha havalısı yok. Spiker olmak en büyük hayali. Fakat hayat şartları onu başka işlere yönlendirdi.

Baek Seol Hee / Song Ha Yoon

                  Melek gibi kız. Fantastik dörtlünün annesi. Ne geliyorsa başına fazla iyi olmaktan geliyor zaten.

Kim Joo Man / Ahn Jae Hong
                  Hiç sıkılmadan izlediğim nadir dizilerden. Üzüntüyü, sevinci ve hatta gülümsetmeyi bile dozunda tutmuşlar. Kurgusu da gayet iyi. Karakterlerin geçmiş ile olan bağlantıları hikayeyi sıradanlaşmaktan kurtarmış. Hayallerimizin peşinden gitmemiz gerektiği mesajı üzerine yoğunlaşmış bir dizi. Hepimizin isteyip ulaşamadığı bir şeyler vardır mutlaka. Bu yüzden karakterler ile empati kurmak oldukça kolay. Ve en önemlisi çok güzel bir aşk hikayesi izledim. Yan karakterlerin hikayelerine oldukça fazla yer verilmiş. Tadından yenmiyor anlayacağınız. Bu sene  yayınlanan diziler arasında, romantik komedi  türünde sevdiğim ikinci dizi oldu (Birincisi Strong Woman Do Bong Soon). İzlemeniz tavsiye edilir.Diziyi izlemediyseniz yazının geri kalanını okumanızı tavsiye etmem.
> Beni en gıcık eden karakter Kim Tak Soo idi. Tak Soo ile Ko Dong Man'ın geçmişte yaşadıkları dizinin en etkileyici hikayesiydi. 


( Koç hepimizin içinden geçenleri söyledi. )

> Koçun Dong Man'ı, Tak Soo'nun maçına götürüp "Neden tek acı çeken sensin?" dediği sahnede etkileyici ve üzücüydü. Dong Man için acımasızca olsa da onu kendine getirdi ve efsanenin geri dönmesinin ilk adımlarıydı.  Zaten hemen ardından ilaçlama işini bıraktı ve adeta haykırdı dövüşmek istediğini :)

> Dong Man'ın Tak Soo ile 10 yılın ardından ringde karşılaşması dizideki en etkileyici sahnelerden biriydi.
> Ae Ra'nın iki sevgilisiyle de yaşadıkları beni üzdü. Kızın yüzü gülmedi bir derken, Dong Man ilaç gibi geldi. Doğru erkek 20 yıldır yanındayken dibindeydi resmen.


( Heyt beee! )

> Ae Ra'nın spikerlik tutkusu çok güzel yansıtılmıştı. Mülakatlarda ki acımasızlıklar  Kore'de iş bulmanın ne kadar zor olduğunun örneği gibiydi. Sunuculuk için işe alındığında ekran karşısında ben bile sevindim :)
( Dong Man'dan özlü sözler )


( Dünya'nın en romantik evlilik teklifi değil belki. Ama en samimisi ve doğalı. )

9 yorum:

 1. Bitirmeye az kaldı,bende çok beğendim.Umarım finali daha da iyi olur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beklentilerini karşılayacak diye düşünüyorum finali de :)

   Sil
 2. listemde duruyoooooo bakalım nası yetişceksek hepsineee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yetişş Deep :) Listenin üst sıralarına taşı bu diziyi :)

   Sil
 3. onuncu bölümdeyim pek şeker gidiyoooo :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dimi çooookk tatlışlaaaarrr :) Beğenmene sevindimmmmmm Deep :)))

   Sil
 4. Genel olarak romantik komedi türü sonunda drama bağlayıp sıkıcı olmaya başlar fakat bu dizi kesinlikle öyle değil. Bazen çok gülecek bazense hüzünleneceksiniz ama izlerken huzurlu ve neşeli hissedeceksiniz. En bi sevdiklerimdendir şiddetle tavsiye edilir. Ayrıca admin anlatımını da çok başarılı buldum tebrikler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuza tamamen katılıyorum. Bu senenin izlemesi keyifli romantik komedilerindendi. Teşekkür ederim :)

   Sil