11 Temmuz 2017

Manya Öneriyor | Şiddetle Tavsiye | 5 Film Önerisi

1- LOGAN


        Logan hasta olan Profesör X'i gizlemek için Meksika sınırına götürmeye çalışır. Fakat genç bir mutant ile karşılaşır. Logan karanlık güçlerin peşinde olduğu genç mutantı korumak zorunda kalır.
        Film The Wolverine filminin devamı niteliğinde. İlk filmini izlemediyseniz ilk önce onu izlemenizi öneririm. Bence bu senenin en iyi filmlerinden biri. İzlenmesi şiddetle tavsiye edilir.
2- PARÇALANMIŞ


        Kişilik bozukluğu olan Kevin'in 23 farklı kişiliği var. Kişiliklerinin her biri farklı yaşlarda ve cinsiyetlerde. 3 genç kızı kaçırır ve yer altına kapatır. Kızlar zamanla farklı kişiliklere şahit olurlar. Kaçmanın bir yolunu bulmaya çalışırlar.
        Gerilim türünde enfes bir film. Sonu biraz garip bitiyor. Umarım devam filmi geleceği içindir. Ama sonuna rağmen izlenmesi gereken bir film.3- WONDER WOMAN


        Yarı tanrı olan Diana Themyscira adasında savaşçı amazon kadınlarıyla büyümüş. Dünya'da neler olup bittiğinden habersizdir. Bir gün adaya bir uçak düşer. Uçağın kaptanı Steve'i Diana kurtarır. Dünya'da büyük bir savaş olduğunu kaptandan öğrenen Diana, dünya savaşını durdurmak için adasını terk eder ve yola koyulur.
        Süper kahraman severlerin izlemesi gereken bir film. Ama eleştirmeden de geçemeyeceğim. Böyle güzel bir karakterin filminin daha iyi olmasını beklerdim. Biraz beklentilerimin altında kaldı. Yine de sırf Super Woman'ın hatırına bile izlenir.4- KRAL ARTHUR: KILIÇ EFSANESİ


        Arthur bir efsaneyi gerçekleştirerek kimsenin kayadan çıkaramadığı kılıcı çıkarır. Böylece kral olma serüveni başlar. 6 filmden oluşacak olan serinin ilk filmi.
        Merlin dizisini izleyerek büyümüş biri olarak severek izledim. Serinin diğer filmlerini de mutlaka izleyeceğim.5- OKJA        Mija'nın en iyi dostunu kurtarmak için Güney Kore'den Amerika'ya kadar olan yolculuğunun hikayesidir. En iyi arkadaşı ise Okja adında büyük bir hayvan.
        Güney Kore ve Amerika yapımı film aksiyon ve birazda dram ağırlıklı. Hayvan hakları konusunda güzel ve dozunda mesajlar veriyor. Başarılı bir yapım.

8 yorum:

 1. Wonder Woman filmi çok popüler bu sıra.İzlemeyen bir ben kaldım galiba:)

  YanıtlaSil
 2. 3'ünü izledim, diğer ikisine de bakarım en kısa zamanda :)

  YanıtlaSil
 3. hımmmmm saool öncelikle şu okja izleriim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım beğenecek misin iyi seyirlerrr :)

   Sil
 4. Bu yazıya tekrar uğrayacağım film izleyeceğim zaman.Ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Umarım beğenirsin :)

   Sil