13 Mayıs 2017

Radiant Office | Kore Dizisi | 2017
            Dizinin konusu; Eun Ho Won 100 kez iş başvurusunda bulunmuş ve 100 kez reddedilmiş. Part-time işlerde çalışarak geçimini sağlıyor. Artık hayata küsmüş biridir. Han nehrinde ki köprüden atlayarak intihar etmeye çalışır. Kurtarılır, fakat hastanede 6 ay ömrünün kaldığını öğrenir. Daha sonra 101. iş görüşmesini yapar ve büyük bir şirkette işe başlar. Onu iş görüşmelerinde reddeden ve aşağılayan Seo Woo Jin artık onun müdürü olmuştur. Eun Ho Won Kalan 6 ayında hayallerini gerçekleştirmek için kollarını sıvar.
Eun Ho Won


            Tek hayali büyük bir şirkete girip, ofiste çalışmak olan birini düşünün. 6 aylık ömrü kaldığını bile bile işe gidip geliyor. Çünkü yıllarca bir iş sahibi olmayı beklemiş. Bir çok kez reddedilmesine rağmen umudunu kaybetmemiş. Başarılı olmak için de elinden geleni yapıyor. Aslında üniversite mevzunu olan veya olmak üzere olan herkes bu karaktere yakınlık hissedebilir.


Seo Woo Jin

            Ağzında gümüş kaşıkla doğmasada, kariyerinde oldukça başarılı olan biri. Torpil, adaletsizlik ve tembellik gibi şeyleri sevmez. Bu konularda da asla tavizi olmaz. Kirli işlere bulaşmak istemediği için bir çok işte değiştirmiş. Sizin anlayacağınız adam gibi adam. Havalı görüntüsünün ardında tatlış bir kişiliği de yok değil tabi. Kedi miyavlamasından ürken havalı adamımız :)
            Bu üçlünün dostlukları izlemeye değerdi. Birbirlerine olan bağlılıkları ve kaderin onları bir  şekilde buluşturması diziye renk kattı. Yan karakterler bile ince düşünülmüştü. Dizi sadece baş roller üzerine odaklı değildi. Yan karakterlerde ekranda bol bol yer edindi.
            Dizi insanların yaşamlarında ki zorlukları oldukça güzel bir şekilde ele almış. Yani bu konu da gayet gerçekçiydi. Belki de bir çoğumuz hayatta benzer durumları yaşamışızdır. Bu yüzden karakterlerle empati kurmak kolaydı. Dizinin kötü karakterine bile kızamıyordum bu sebepten ötürü. Samimi, hoş bir diziydi. Sadece romantizm eksikti. Biraz tutam daha aşk koysalarmış diziye tadından yenmezmiş. ^ ^

Dikkat! Yazının buradan sonrası spoiler içerir.
> İşinde çok titiz olan müdürümüzün evinin böyle dağınık olması beni şaşırttı :)
> O havalı, sert adamımız nerede? Bir balıktan mı korkuyor? Bir de Red Velvet şarkılarına bayılır. ^ ^
> Ahh! Hangimiz yaşamadık ki bu durumu.
> Allah'tan safra kesesinde taş varmışta, yüreğimize indirmediler.
> Ölmek üzere olduğunu zanneden kızımızın hayalini gerçekleştirmesi çok güzel değil miydi?
> Bu doktorun altından bir hinlik çıkacağını biliyordum.
> Bence dizinin en gerçekçi cümlesiydi.
> Hüzünlü bir aşk hikayesi de olsa, en azından bunların aşkını gördük diye kendimi avuttum.
> Sizi böyle görmek için son dakikaya kadar beklemek zorunda mıydık?


Siz ne düşünüyorsunuz? Diziyi beğendiniz mi? Yorumlarınızı bekliyorum.

3 yorum: