8 Mayıs 2017

Part-Time Spy | Kore Filmi | 2017                  Filmin konusu; Jang Young Sil işinden kovulur ve işini geri alabilmek için patronunu dolandıran kişileri bulması gerekir. Patronunu dolandıran şirkette çalışarak ajanlık yaparken, başka bir ajanla daha karşılaşır. Polis olan  Na Jung An telefon dolandırıcılığı yapan şirkette ajandır. İkili bu işte hem ortak  hem de arkadaş olurlar. Beraber şirketin gizemli başkanını yakalamaya çalışırlar.
Jan Young Sil

                  Part-time iş uzmanı. Çalışmadığı iş kalmamış ve her alanda uzman olmuş. Yani elinden her iş gelen bir ablamız. Yıllarca o sınavdan sınava, mülakattan mülakata girmiş. Fakat sürekli başarısız olmuş. 35 yaşına geldiğinde tam düzenli bir işi oldu derken kovuldu. İşini geri alabilmek için ajanlık bile yapacak kadar gözü kara biri. İyi, masum ve fazla saf biri. 
Na Jung An

                  Yetenekli bir polis. Erkekleri yola getirebilecek kadar iyi dövüşe biliyor. Belki de tek kusuru ağzının fazla bozuk olması. Ama bu durum karakteri daha eğlenceli yapmış. Biraz fazla dobra olmak suç mu canım :)


                  Polis kız filmde ki en eğlenceli karakterdi. İçinden geldiği gibi davranması ve sert görünüşünün altında ki iyi insanı görmek güzeldi. Aralarında geçen diyaloglar komikti. Yalnız filmin sonuna kadar Jan Young Sil'in saçlarının ve tarzının değişmesini bekledim. Ama hiçbir değişiklik olmadan devam ettiler.


                  Bigbang'den Taeyang'ın abisinin de bu filmde rol aldığını biliyor muydunuz? İzledikten sonra oyunculara bakarken tesadüfen gördüm. Abisi olduğunu yazmasalar asla fark edemezdim. Birbirlerine benzemiyorlar bence.


                  Film başlarda eğlenceli gidiyordu. Ama sonlara doğru tam bir rezaletti. Bir film anca bu kadar basit olabilirdi. Zar zor izledim. Sonunu daha heyecanlı ve eğlenceli bir hale getirselerdi güzel olabilirdi. Filme de çok bütçe ayrıldığını düşünmüyorum. Zaten filmi izlerken bu durum çok belli oluyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Filmi beğendiniz mi? Yorumlarınızı bekliyorum.

2 yorum:

  1. hımmm sonunu okuyuncaya dek ay izlerim diyodum ama vazgeçtiiim :)

    YanıtlaSil
  2. Başlarda bende güzel film düşüncesindeydim. Sonunu getirememişler.Mahvetmişler güzelim filmi :)

    YanıtlaSil