16 Nisan 2017

Strong Woman Do Bong Soon | Kore Dizisi | 2017
            Dobong-gu, Dobong-dong'dan Do Bong Soon'un fantastik hikayesi anlatan dizidir efendim. Çok çok, aşırı ve süper güçlü Do Bong'un gücü ailesinden ona mirastır. Yüz yıllar boyu ailede ki kız çocuğuna aktarılan bu güç kötü amaçlar için kullanılırsa veya masum birine zarar verilirse kişi lanetleniyor ve güçsüz kalıyor. Bu nasıl bir güç derseniz,  Do Bong 50 tane erkekle kavga edip hepsini pataklayabiliyor. İnsanları metrelerce havaya fırlatabiliyor. Dövüş sanatlarında uzman kişilerin bile kırılmadık kemiklerini bırakmıyor. Ne dersiniz bizim miyon tipli , mini minnacık Do Bong'umuz belki de Hulk'tan bile güçlüdür.


           
              Do Bong Soon öğrenci olduğu yıllardan beri In Kook Doo'ya aşıktır. Kook Doo zarif ve narin kızlardan hoşlandığı için yıllarca ondan gücünü saklamış. Sevgilisi olmasına rağmen yıllarca ilk aşkına sadık kalmış. Ama bizim oğlan kızımızın kıymetini bilemedi.

              Bong Doon'un gücünü fark eden yakışıklı ceomuz  An Min Hyuk onu koruması olarak işe alır. Ve olaylar böylece başlar.

             Sımsıcak, ponçik bir aşkı izlediğim şeker bir diziydi. Yeri geldi güldüm. Yeri geldi gözlerimden kalpler fışkırdı. Yeri geldi gerildim ve heyecanlandım. İzlerken bir çok duyguyu 60 dakikaya sığdırdığım izlenmesi zevkli bir diziydi. Kadrosunda çok ünlü isimleri barındırmayan bir dizi olsa da oyunculukları gayet tatmin ediciydi. Yan karakterlerden bile inanılmaz keyif aldım. Dizinin her ayrıntısı ince düşünülmüş olduğu çok belliydi. Tabi arada klişeleşmiş sahnelerde vardı ama Güney Kore dizilerinin olmazsa olmazıdır bu sahneler. Final bölümün de sizi şaşırtmayacak klasik bir sonla bitiyor. İyisiyle kötüsüyle sevdiğim bir diziydi.  Peki siz ne düşünüyorsunuz? Diziyi sevdiniz mi? Yorumlarınızı bekliyorum.

7 yorum:

 1. Ayyy!Son bir bölüm kaldı,hemen bitirip post yazmak istiyorum bende ^^
  Ah Jisoo Ah!Attılar seni gene yan role😒

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Postunu merakla bekliyorum ^^
   Ji Soo'nun kaderi bu herhalde. Artık bende bekliyorum şöyle güzel bir dizide başrol olarak. Yakışıklılık desen var. Yetenek desen var. Boy pos desen maşallahı var. Ee daha ne olsun :).

   Sil
 2. romantik komedi izleyim bunu çok severim belliii :)

  YanıtlaSil
 3. :) Yalan yok çocuk çok hoşuma gitti tabi bu kızın tavırları da beni benden aldı.
  Best oldu bende ha bi daha açıp izler miyim bilemem ; bir goblin değil sonuçta am agene de çok güzeldi :):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kimin hoşuna gitmedi kiiii :) Goblin ile kıyaslamak haksızlık olur. Goblin efsaneydi :)

   Sil