8 Nisan 2017

Reply 1994 | Kore Dizisi | 2013               Pansiyonda kalan 7 üniversite öğrencisinin hikayesini anlatan bir dönem dizisidir kendileri. Dizide bir esas kızımız (Na Jung) ve iki esas erkeğimiz ( Chil Bong Yi ve nam-ı diğer Pislik oppa) var. Na Jung'un kiminle evleneceğini odak noktamız. Dizi genel olarak o dönemde Kore'de yaşanan önemli olayları, köyden Seul'e gelen gençlerin samimi dostluklarını ve aşklarını anlatıyor.
              Benim gibi eski zamanları ve samimi dostlukları seviyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken bir dizi. Eskiden teknoloji bu kadar gelişmemişken, insanların bizim kadar geniş imkanları yokken nasıl yaşadıkları oldukça ilgi çekici. Diziyi izlerken ah keşke bende o zamanlar yaşasaydım dediğim olmadı desem yalan olur. Dizinin sıcaklığı ve samimiyeti en sevdiğim yönü oldu. Hiç mi olumsuz yorumun yok diye düşündüğünüzü duyar gibiyim. Tabi ki de var mükemmeldi demiyorum sonuçta. Bence biraz fazla uzundu. Arada ki bölümlerde biraz sıkıldığım da oldu. Şöyle 16-18 bölüm olsa tadından yenmezdi.
  

              Dizinin daha eğlenceli olması için 1. bölümü izledikten sonra Na Jung'un kiminle evleneceğini tahmin ediyorum. Açıkcası aklıma ilk gelen doğrudur mantığıyla birini seçiyorum. Dizinin sonuna kadar acaba şaşıracak mıyım diye merakla bekliyorum. Benim tahminim doğru çıktı. Sizin de tahmininiz doğru çıktı mı? Diziyi beğendiniz mi? Yorumlarınızı merak ediyorum.8 yorum:

 1. aramıza hoşgeldiin. sen de bir korefansın demek ki. görüşürüüz yineee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşbuldummm. Yazılar yazmak isteyecek kadar fanım diyebiliriz. Görüşürüzz :)

   Sil
 2. bakalıım şaşıracak mısıın acebaaa :)

  YanıtlaSil
 3. Millet bu diziyi baya kötüledi o yüzden izlemeye yanaşamadım.Bir diziyi yarım bırakmak pek hoşuma gitmiyor çünkü :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazılan yorumları hiç okumamıştım. Her dizi herkese hitap etmeyebilir. 80 - 90'lı yılları ve nostaljiyi sevdiğim için beğenmiş olabilirim. Dizinin tek olumsuz yönü gereksiz uzatmaları olmuş. Bölüm sayısı daha az olsaydı sıkılmayacağına garanti verebilirdim. Bende de var o huy. Sevmesem bile son bölüme kadar izliyorum. Bir işi yarım bırakmak bana göre değil sanırım :/

   Sil
 4. Answer Me serisi ne harikaydı! Ama içlerinde en sevdiğim 1988'di. Dediğin gibi eski zamanların samimiyeti çok güzel yansıtılmıştı dizilerde:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet harikaydıı. Yeni dizisini merakla bekliyorum. 88 benim de favorim ^^ Yansıttıkları samimiyet diziyi daha çok sevdirdi bana :)

   Sil